Chřipková epidemie? Pozor na těchto 7 věcí, které raději udržujte čisté


Během chřipkové epidemie musíte být obezřetní a dbát zvýšenou pozornost na hygienu. Zde Vám přinášíme 7 věcí, na které byste si měli dát pozor a udržovat je čisté.


Rukojeti kohoutků

Špinavé ruce se vždy dotýkají kohoutků v koupelně nebo v kuchyni. Jsou tedy klasickým semeništěm virů způsobující chřipku a nachlazení. Navíc jsou tyto oblasti perfektním místem pro kvasinky, plísně a bakterie, jako je salmonela nebo Escherichia coli. Otírejte kohoutky dezinfekčním sprejem nebo ubrouskem každý den.

Rukojeti kartáčků na zuby

Rukojeti kartáčků na zuby jsou dalším místem ve vaší domácnosti, které může být semeništěm pro bakterie. Vložte kartáčky do myčky na nádobí nebo je omyjte horkou mýdlovou vodou jednou, dvakrát týdně. A je-li někdo u vás doma nemocný, uchovávejte jeho kartáček odděleně od ostatních.

Dětské plastové hračky

Děti mohou onemocnět nachlazením až osmkrát do roka a tyto bakterie se pak snadno mohou rozšířit na jejich hračky. Z tvrdých plastových hraček můžete odstranit mnoho bakterií a virů pomocí mýdla a teplé vody. Chcete-li je pořádně vydezinfikovat, smíchejte jednu lžíci bělidla a jeden litr vody, omyjte tím hračky a nechte je vysušit.

Dotykové obrazovky

Viry se mohou snadno přenášet ze skla obrazovky na konečky prstů, takže je vhodné čistit dané dotykové přístroje zejména v chřipkovém období. Můžete si koupit speciální ubrousky nebo vyzkoušet zařízení, která využívají k dezinfekci UV světlo.

Dálkové TV ovladače

Je vysoce pravděpodobné, že dálkový ovladač od televize je jedna z nejvíce používaných a zároveň nejméně čištěných věcí ve vaší domácnosti. Navíc zárodky chřipky mají tendenci žít nejdéle na plastových a dalších tvrdých površích. Pro vyčištění ovladače nejprve odstraňte nečistoty suchým kartáčkem na zuby. Pak použijte vatovou tyčinku do uší, kterou namočte do čistícího přípravku, vymačkejte ji téměř do sucha, a použijte na povrch ovladače. Stejný postup můžete aplikovat na počítačovou klávesnici.

Pracovní stoly

Kanceláře mohou ukrývat mnoho druhů bakterií. Není na škodu čistit svůj pracovní stůl pravidelně, zejména v období zvýšeného výskytu chřipky a nachlazení.

Vážně si myjte ruce

I když všechno kolem sebe vyčistíte, mytí rukou je stále jeden z nejjistějších způsobů, jak snížit riziko chycení chřipky nebo nachlazení. Důležité je ale dělat to správně: Před opláchnutím si drhněte ruce spolu s mýdlem nejméně 20 sekund – nezapomeňte i zadní stranu rukou, mezi prsty, a pod nehty. Pokud jste daleko od dřezu, použijte alespoň dezinfekční prostředek s obsahem nejméně 60 % alkoholu.

Zdroj: https://symptoms.webmd.com/cold-flu-map/slideshow-things-to-disinfect


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace