Vypadávají vám vlasy? Vyzkoušejte tyto osvědčené metody


Vypadávání vlasů se týká nejenom mužů, ale i žen různých věkových skupin. Vyzkoušejte některé z osvědčených metod, jak vypadávání vlasů zabránit.


Meditace a cvičení

Stresujete se? Stresujete se často? Pokud opětovaně pociťujete vypadávání vlasů, možná je čas podniknout kroky proti nadměrnému stresu. Stres totiž staví vlasové folikuly do klidové fáze, takže vlasy dále nerostou. Úzkost také zaplavuje tělo hormonem zvaný kortizol, který způsobuje kolísání hladiny dalších hormonů, které mimo jiné mohou urychlit plešatící proces.

Je vědecky dokázáno, že meditace mohou pomoci zlepšit úroveň úzkosti a stresu. Navíc je zdarma a trvá jen několik minut denně.

Pokud upřednostňujete více fyzicky náročný způsob zmírnění stresu ve vašem těle, cvičení je pro vás to pravé. Lidé s vyšší výkonností a kardiorespirační zdatností uvolňují o 42 % méně kortizolu během dne než ti, kteří nejsou fit.

Minoxidil

Účinná látka minoxidil obsažená v různých léčivých přípravcích vám nepomůže zastavit vypadávání vlasů, ale pomůže udržet to, co zbylo. Zvyšuje průtok krve a dodává vlasovým folikulům více kyslíku a živin.

Laserová terapie

Laserová terapie využívá nízko-úrovňové laserové světlo pro hustší a zdravější vlasy. Léčba zpravidla trvá několik týdnů. Jednou z možností je navštívit specializovanou kliniku, kde vám odborníci poradí a připraví vám individuální plán léčby. Pro ty, kteří upřednostňují léčbu v klidu domova je zde možnost pořízení přenosného laserového přístroje, který funguje na podobném principu. Jeho ceny začínají na jednotkách tisíc korun.

Šampón proti vypadávání vlasů

Pro ty, kteří nechtějí investovat tolik peněz, je zde specializovaný šampón proti vypadávaní vlasů. Na trhu je nespočet různých alternativ. Je jen na vás, kterou si vyberete.

Vitamin D

Některé případy vypadávání vlasů jsou spojeny s nízkou hladinou vitamínu D, který pomáhá vlasy obnovit ve fázi růstu. Vitamín D můžete zahrnout do svého jídelníčku v podobě potravin, jako je losos, tuňák, mléko nebo pomerančový džus.

Léčba lokálními kortikosteroidy

Někdy je ztráta vlasů způsobena zánětem z důvodu autoimunitní poruchy. V těchto případech mohou být kortikosteroidy podávány přímo do pokožky, což může pomoci k zabránění zánětu. Léčba se podává přibližně jednou za měsíc a pomáhá stimulovat růst nových vlasů.

Upravte svou dietu

U některých lidí, kteří přešli na čistě rostlinnou stravu, může být příčinou ztenčování vlasů nedostatek železa. Je to proto, že typ železa, který se nachází v živočišných produktech, jako jsou například vejce nebo krevety, se lépe absorbuje v našem těle. Obecně platí, že jakmile se obnoví hladina železa v těla, hustota vašich vlasů se vrátí na původní množství. To ale může trvat i několik měsíců.

Zdroj: https://www.menshealth.com/health/a19519770/stopping-hair-loss/


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace