Domů

 > Články

 > Zdraví dětí

7 tipů, jak zmírnit příznaky neštovic u dětí


Planými neštovicemi je postižena většina dětské populace. Jedná se o vysoce nakažlivé onemocnění. Víte ale, jak účinně zmírnit jeho příznaky?

7 tipů, jak zmírnit příznaky neštovic u dětí

Plané neštovice jsou virové infekční onemocnění, pro které jsou charakteristické červené skvrny, jež se proměňují v pupínky. Škrábání pupínků může vést k dalším infekcím, bezesným nocím nebo trvalému zjizvení. Toto onemocnění obvykle postihuje děti mladší 10 let, ale může se objevit i u osob starších. Správnou léčbou můžete pomoci od nutkavé potřeby se škrábat či předejít trvalému zjizvení pokožky a snížit riziko nakažení infikovaných míst.

- Zamezte škrábání pupínků, jež je rizikem infekce. Ostříhejte vašemu dítěti nehty nebo ho nechte nosit rukavice.

- Pokud má vaše dítě bolesti nebo horečku, můžete mu zkusit podat léčivý přípravek s účinnou látkou paracetamol. Čtěte pečlivě příbalovou informaci. O správném použití se poraďte se svým lékařem.

- K úlevě od svědění a zklidnění podrážděné pokožky použijte antihistaminikum.

- Udržujte vaše dítě v chladu. Teplo a pot mohou způsobit svědění.

- Na podrážděná místa vyzkoušejte vodný roztok obsahující calaminum.

- Ulevit od nepříjemného svědění mohou i chladné koupele vašeho dítěte.

- Po koupeli osušte pokožku poklepáváním, ne třením.

Zdroj: https://www.netdoctor.co.uk/ask-the-expert/infection-faqs/a27266/stopping-itching-chickenpox-spots/


Publikováno 18.6.2019Reklama - Doplněk stravy

Reklama - Doplněk stravy


Mohlo by vás zajímat

Vypadávání vlasů zažívají nejenom muži, ale i ženy různých věkových skupin. Vyzkoušejte některé z osvědčených metod, jak vypadávání vlasů zabránit.

Potraviny, které jíte, mohou mít vliv na zdraví vašich kostí. Existuje mnoho faktorů určující výskyt osteoporózy, ale vaše strava je to, co můžete ovlivnit.

Během chřipkové epidemie musíte být obezřetní a dbát zvýšenou pozornost na hygienu. Přinášíme Vám 7 věcí, na které byste si měli dát pozor a udržovat je čisté.

Dennodenně se setkáváme s informacemi, jak se můžeme bránit proti nákaze koranaviru – pravidelné mytí rukou, každodenní nošení roušky či užití dezinfekčních gelů. Nikdo však už tolik nemluví o imunitě, a přitom právě silná imunita je jedním z hlavních pomocníků v boji proti viru COVID-19.

Planými neštovicemi je postižena většina dětské populace. Jedná se o vysoce nakažlivé onemocnění. Víte ale, jak účinně zmírnit jeho příznaky?

Sauna je dnes hodně moderní vybavení rodinných domů a je vyhledávána mezi veřejností ve spojení s wellness službami. Zóna komfortu, kterou sauna bezesporu nabízí, je relaxací pro celou rodinu. Pokud přemýšlíte o domácí sauně, je třeba se nejdříve zamyslet nad tím, jaká saunová kamna do interiéru jsou vhodná. Saunová kamna jsou vlastně základem celého saunovacího procesu, bez nich by to byla jen dřevěná chaloupka bez oken.

Ve studii vedenou vědci z University of Illinois a Columbia University of New York zjistili souvislost mezi stovkami léků na předpis a depresí.

Současná situace kolem šíření koronaviru zasahuje do životů snad každého z nás. Počty nakažených neustále stoupají a vláda přijímá nová a nová opatření. Řada lidí se proto snaží vytvořit si zásoby léků. Stoupla poptávka zejména po lécích Paralen a Ibalgin. Ty jsou však často beznadějně vyprodané.

Reklama - Doplněk stravy

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace