Domů

 > Články

 > Zdraví dětí

7 tipů, jak zmírnit příznaky neštovic u dětí


Planými neštovicemi je postižena většina dětské populace. Jedná se o vysoce nakažlivé onemocnění. Víte ale, jak účinně zmírnit jeho příznaky?

7 tipů, jak zmírnit příznaky neštovic u dětí

Plané neštovice jsou virové infekční onemocnění, pro které jsou charakteristické červené skvrny, jež se proměňují v pupínky. Škrábání pupínků může vést k dalším infekcím, bezesným nocím nebo trvalému zjizvení. Toto onemocnění obvykle postihuje děti mladší 10 let, ale může se objevit i u osob starších. Správnou léčbou můžete pomoci od nutkavé potřeby se škrábat či předejít trvalému zjizvení pokožky a snížit riziko nakažení infikovaných míst.

- Zamezte škrábání pupínků, jež je rizikem infekce. Ostříhejte vašemu dítěti nehty nebo ho nechte nosit rukavice.

- Pokud má vaše dítě bolesti nebo horečku, můžete mu zkusit podat léčivý přípravek s účinnou látkou paracetamol. Čtěte pečlivě příbalovou informaci. O správném použití se poraďte se svým lékařem.

- K úlevě od svědění a zklidnění podrážděné pokožky použijte antihistaminikum.

- Udržujte vaše dítě v chladu. Teplo a pot mohou způsobit svědění.

- Na podrážděná místa vyzkoušejte vodný roztok obsahující calaminum.

- Ulevit od nepříjemného svědění mohou i chladné koupele vašeho dítěte.

- Po koupeli osušte pokožku poklepáváním, ne třením.

Zdroj: https://www.netdoctor.co.uk/ask-the-expert/infection-faqs/a27266/stopping-itching-chickenpox-spots/


Publikováno 18.6.2019Reklama - Doplněk stravy

Reklama - Doplněk stravy


Mohlo by vás zajímat

Dennodenně se setkáváme s informacemi, jak se můžeme bránit proti nákaze koranaviru – pravidelné mytí rukou, každodenní nošení roušky či užití dezinfekčních gelů. Nikdo však už tolik nemluví o imunitě, a přitom právě silná imunita je jedním z hlavních pomocníků v boji proti viru COVID-19.

Věděli jste, že k lékům, které užíváte, často existují alternativy, které mají téměř totožné složení, ale stojí třeba jen polovinu? Poradíme vám, jak tyto léky najít.

Vypadávání vlasů zažívají nejenom muži, ale i ženy různých věkových skupin. Vyzkoušejte některé z osvědčených metod, jak vypadávání vlasů zabránit.

Ve studii vedenou vědci z University of Illinois a Columbia University of New York zjistili souvislost mezi stovkami léků na předpis a depresí.

Planými neštovicemi je postižena většina dětské populace. Jedná se o vysoce nakažlivé onemocnění. Víte ale, jak účinně zmírnit jeho příznaky?

Pod pojmem lékové interakce rozumíme důsledek vzájemného působení dvou a více léčiv. Tato interakce může vzniknout na různých úrovních pohybu léčiva v našem těle a důsledkem může být zesílení či zeslabení jeho účinků nebo účinek zcela rozdílný od známého mechanismu.

Současná situace kolem šíření koronaviru zasahuje do životů snad každého z nás. Počty nakažených neustále stoupají a vláda přijímá nová a nová opatření. Řada lidí se proto snaží vytvořit si zásoby léků. Stoupla poptávka zejména po lécích Paralen a Ibalgin. Ty jsou však často beznadějně vyprodané.

Během chřipkové epidemie musíte být obezřetní a dbát zvýšenou pozornost na hygienu. Přinášíme Vám 7 věcí, na které byste si měli dát pozor a udržovat je čisté.

Reklama - Doplněk stravy

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace