Domů

 > Články

 > Pohybový aparát

Chcete mít silné kosti? Toto zařaďte do svého jídelníčku


Potraviny, které jíte, mohou mít vliv na zdraví vašich kostí. Existuje mnoho faktorů určující výskyt osteoporózy, ale vaše strava je to, co můžete ovlivnit.

Chcete mít silné kosti? Toto zařaďte do svého jídelníčku

Už jste určitě slyšeli, že vápník je důležitý pro zdraví kostí, a je to pravda. Je zde ale více možností, jak kosti posílit, než do sebe cpát pouze litry mléka a kila sýru. Obecně vzato, vyvážená strava obohacená o mléčné výrobky, ryby, ovoce a zeleninu bude prospěšná pro vaše kosti.

Vápník

Vápník je hlavní stavební blok kostní tkáně. Kostra tvoří 99 % celkového množství vápníku ve vašem těle. Spolupracuje s vitamínem D na stavbě a ochraně vašich kostí a zubů. Ano, vápník je klíčový.

Vitamín D

Zatím co vápník pomáhá stavět a udržovat kosti, díky vitamínu D ho tělo skutečně vstřebá. To znamená, že vitamín D je významnou složkou pro zajištění dostatku potřebného vápníku.

Hořčík

Hořčík je další živina, která tělu pomáhá vstřebávat vápník. Je uložen přímo v kostech a je vědecky dokázáno, že lidé, kteří trpí úbytkem kostní hmoty, mají také nedostatek hořčíku. Jde o jednu z nejznámějších živin pro zdravé kosti.

Draslík

Pokud jde o výživu kostí, zde draslík nemá valné účinky. Nicméně může pomoci zvýšit hustotu minerálů v kostech a neutralizovat kyseliny, které odstraňují vápník z vašeho těla.

Vitamín C

Tělesný zánět (inflammation) může způsobit spoušť na vašich kostech. Vitamín C proti němu bobuje. Působí jako antioxidant, který pomáhá zmírnit zánět, jež urychluje úbytek kostní hmoty. Pomáhá také vitamínu D vstřebávat vápník a stimuluje buňky tvořící kost. Vitamín C může udělat mnoho pro vaše kosti.

Vitamín K

Vitamín K působí synergicky s vápníkem. Pomáhá také při mineralizaci kostí, což pomáhá pro jejich silnější stavbu, a celkově působí pro zlepšení jejich zdraví.

Zdroj: https://www.yahoo.com/lifestyle/this-is-the-best-diet-to-help-prevent-osteoporosis-161839636.html


Publikováno 22.6.2019Reklama - Doplněk stravy

Reklama - Doplněk stravy


Mohlo by vás zajímat

S příliš hlasitými, a tudíž i nepříjemnými projevy svého břicha se rozhodně nemusíte smířit. Pokud nepomohou běžné rady, pak je žádoucí navštívit odborníka.

Potraviny, které jíte, mohou mít vliv na zdraví vašich kostí. Existuje mnoho faktorů určující výskyt osteoporózy, ale vaše strava je to, co můžete ovlivnit.

Věděli jste, že k lékům, které užíváte, často existují alternativy, které mají téměř totožné složení, ale stojí třeba jen polovinu? Poradíme vám, jak tyto léky najít.

Současná situace kolem šíření koronaviru zasahuje do životů snad každého z nás. Počty nakažených neustále stoupají a vláda přijímá nová a nová opatření. Řada lidí se proto snaží vytvořit si zásoby léků. Stoupla poptávka zejména po lécích Paralen a Ibalgin. Ty jsou však často beznadějně vyprodané.

Během chřipkové epidemie musíte být obezřetní a dbát zvýšenou pozornost na hygienu. Přinášíme Vám 7 věcí, na které byste si měli dát pozor a udržovat je čisté.

Dennodenně se setkáváme s informacemi, jak se můžeme bránit proti nákaze koranaviru – pravidelné mytí rukou, každodenní nošení roušky či užití dezinfekčních gelů. Nikdo však už tolik nemluví o imunitě, a přitom právě silná imunita je jedním z hlavních pomocníků v boji proti viru COVID-19.

Vypadávání vlasů zažívají nejenom muži, ale i ženy různých věkových skupin. Vyzkoušejte některé z osvědčených metod, jak vypadávání vlasů zabránit.

Planými neštovicemi je postižena většina dětské populace. Jedná se o vysoce nakažlivé onemocnění. Víte ale, jak účinně zmírnit jeho příznaky?

Reklama - Doplněk stravy

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace