Domů

 > Články

 > Pohybový aparát

Chcete mít silné kosti? Toto zařaďte do svého jídelníčku


Potraviny, které jíte, mohou mít vliv na zdraví vašich kostí. Existuje mnoho faktorů určující výskyt osteoporózy, ale vaše strava je to, co můžete ovlivnit.

Chcete mít silné kosti? Toto zařaďte do svého jídelníčku

Už jste určitě slyšeli, že vápník je důležitý pro zdraví kostí, a je to pravda. Je zde ale více možností, jak kosti posílit, než do sebe cpát pouze litry mléka a kila sýru. Obecně vzato, vyvážená strava obohacená o mléčné výrobky, ryby, ovoce a zeleninu bude prospěšná pro vaše kosti.

Vápník

Vápník je hlavní stavební blok kostní tkáně. Kostra tvoří 99 % celkového množství vápníku ve vašem těle. Spolupracuje s vitamínem D na stavbě a ochraně vašich kostí a zubů. Ano, vápník je klíčový.

Vitamín D

Zatím co vápník pomáhá stavět a udržovat kosti, díky vitamínu D ho tělo skutečně vstřebá. To znamená, že vitamín D je významnou složkou pro zajištění dostatku potřebného vápníku.

Hořčík

Hořčík je další živina, která tělu pomáhá vstřebávat vápník. Je uložen přímo v kostech a je vědecky dokázáno, že lidé, kteří trpí úbytkem kostní hmoty, mají také nedostatek hořčíku. Jde o jednu z nejznámějších živin pro zdravé kosti.

Draslík

Pokud jde o výživu kostí, zde draslík nemá valné účinky. Nicméně může pomoci zvýšit hustotu minerálů v kostech a neutralizovat kyseliny, které odstraňují vápník z vašeho těla.

Vitamín C

Tělesný zánět (inflammation) může způsobit spoušť na vašich kostech. Vitamín C proti němu bobuje. Působí jako antioxidant, který pomáhá zmírnit zánět, jež urychluje úbytek kostní hmoty. Pomáhá také vitamínu D vstřebávat vápník a stimuluje buňky tvořící kost. Vitamín C může udělat mnoho pro vaše kosti.

Vitamín K

Vitamín K působí synergicky s vápníkem. Pomáhá také při mineralizaci kostí, což pomáhá pro jejich silnější stavbu, a celkově působí pro zlepšení jejich zdraví.

Zdroj: https://www.yahoo.com/lifestyle/this-is-the-best-diet-to-help-prevent-osteoporosis-161839636.html


Publikováno 22.6.2019Reklama - Doplněk stravy

Reklama - Doplněk stravy


Mohlo by vás zajímat

Sauna je dnes hodně moderní vybavení rodinných domů a je vyhledávána mezi veřejností ve spojení s wellness službami. Zóna komfortu, kterou sauna bezesporu nabízí, je relaxací pro celou rodinu. Pokud přemýšlíte o domácí sauně, je třeba se nejdříve zamyslet nad tím, jaká saunová kamna do interiéru jsou vhodná. Saunová kamna jsou vlastně základem celého saunovacího procesu, bez nich by to byla jen dřevěná chaloupka bez oken.

Během chřipkové epidemie musíte být obezřetní a dbát zvýšenou pozornost na hygienu. Přinášíme Vám 7 věcí, na které byste si měli dát pozor a udržovat je čisté.

Ve studii vedenou vědci z University of Illinois a Columbia University of New York zjistili souvislost mezi stovkami léků na předpis a depresí.

Věděli jste, že k lékům, které užíváte, často existují alternativy, které mají téměř totožné složení, ale stojí třeba jen polovinu? Poradíme vám, jak tyto léky najít.

Planými neštovicemi je postižena většina dětské populace. Jedná se o vysoce nakažlivé onemocnění. Víte ale, jak účinně zmírnit jeho příznaky?

Vypadávání vlasů zažívají nejenom muži, ale i ženy různých věkových skupin. Vyzkoušejte některé z osvědčených metod, jak vypadávání vlasů zabránit.

Pod pojmem lékové interakce rozumíme důsledek vzájemného působení dvou a více léčiv. Tato interakce může vzniknout na různých úrovních pohybu léčiva v našem těle a důsledkem může být zesílení či zeslabení jeho účinků nebo účinek zcela rozdílný od známého mechanismu.

Potraviny, které jíte, mohou mít vliv na zdraví vašich kostí. Existuje mnoho faktorů určující výskyt osteoporózy, ale vaše strava je to, co můžete ovlivnit.

Reklama - Doplněk stravy

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace