Domů

 > Články

 > Nemoci a úrazy

Chřipková epidemie? Těchto 7 věcí raději udržujte čisté


Během chřipkové epidemie musíte být obezřetní a dbát zvýšenou pozornost na hygienu. Přinášíme Vám 7 věcí, na které byste si měli dát pozor a udržovat je čisté.

Chřipková epidemie? Těchto 7 věcí raději udržujte čisté

Rukojeti kohoutků

Špinavé ruce se vždy dotýkají kohoutků v koupelně nebo v kuchyni. Jsou tedy klasickým semeništěm virů způsobující chřipku a nachlazení. Navíc jsou tyto oblasti perfektním místem pro kvasinky, plísně a bakterie, jako je salmonela nebo Escherichia coli. Otírejte kohoutky dezinfekčním sprejem nebo ubrouskem každý den.

Rukojeti kartáčků na zuby

Rukojeti kartáčků na zuby jsou dalším místem ve vaší domácnosti, které může být semeništěm pro bakterie. Vložte kartáčky do myčky na nádobí nebo je omyjte horkou mýdlovou vodou jednou, dvakrát týdně. A je-li někdo u vás doma nemocný, uchovávejte jeho kartáček odděleně od ostatních.

Dětské plastové hračky

Děti mohou onemocnět nachlazením až osmkrát do roka a tyto bakterie se pak snadno mohou rozšířit na jejich hračky. Z tvrdých plastových hraček můžete odstranit mnoho bakterií a virů pomocí mýdla a teplé vody. Chcete-li je pořádně vydezinfikovat, smíchejte jednu lžíci bělidla a jeden litr vody, omyjte tím hračky a nechte je vysušit.

Dotykové obrazovky

Viry se mohou snadno přenášet ze skla obrazovky na konečky prstů, takže je vhodné čistit dané dotykové přístroje zejména v chřipkovém období. Můžete si koupit speciální ubrousky nebo vyzkoušet zařízení, která využívají k dezinfekci UV světlo.

Dálkové TV ovladače

Je vysoce pravděpodobné, že dálkový ovladač od televize je jedna z nejvíce používaných a zároveň nejméně čištěných věcí ve vaší domácnosti. Navíc zárodky chřipky mají tendenci žít nejdéle na plastových a dalších tvrdých površích. Pro vyčištění ovladače nejprve odstraňte nečistoty suchým kartáčkem na zuby. Pak použijte vatovou tyčinku do uší, kterou namočte do čistícího přípravku, vymačkejte ji téměř do sucha, a použijte na povrch ovladače. Stejný postup můžete aplikovat na počítačovou klávesnici.

Pracovní stoly

Kanceláře mohou ukrývat mnoho druhů bakterií. Není na škodu čistit svůj pracovní stůl pravidelně, zejména v období zvýšeného výskytu chřipky a nachlazení.

Vážně si myjte ruce

I když všechno kolem sebe vyčistíte, mytí rukou je stále jeden z nejjistějších způsobů, jak snížit riziko chycení chřipky nebo nachlazení. Důležité je ale dělat to správně: Před opláchnutím si drhněte ruce spolu s mýdlem nejméně 20 sekund – nezapomeňte i zadní stranu rukou, mezi prsty, a pod nehty. Pokud jste daleko od dřezu, použijte alespoň dezinfekční prostředek s obsahem nejméně 60 % alkoholu.

Zdroj: https://symptoms.webmd.com/cold-flu-map/slideshow-things-to-disinfect


Publikováno 25.6.2019Reklama - Doplněk stravy

Reklama - Doplněk stravy


Mohlo by vás zajímat

Vypadávání vlasů zažívají nejenom muži, ale i ženy různých věkových skupin. Vyzkoušejte některé z osvědčených metod, jak vypadávání vlasů zabránit.

Současná situace kolem šíření koronaviru zasahuje do životů snad každého z nás. Počty nakažených neustále stoupají a vláda přijímá nová a nová opatření. Řada lidí se proto snaží vytvořit si zásoby léků. Stoupla poptávka zejména po lécích Paralen a Ibalgin. Ty jsou však často beznadějně vyprodané.

Dennodenně se setkáváme s informacemi, jak se můžeme bránit proti nákaze koranaviru – pravidelné mytí rukou, každodenní nošení roušky či užití dezinfekčních gelů. Nikdo však už tolik nemluví o imunitě, a přitom právě silná imunita je jedním z hlavních pomocníků v boji proti viru COVID-19.

Potraviny, které jíte, mohou mít vliv na zdraví vašich kostí. Existuje mnoho faktorů určující výskyt osteoporózy, ale vaše strava je to, co můžete ovlivnit.

Pod pojmem lékové interakce rozumíme důsledek vzájemného působení dvou a více léčiv. Tato interakce může vzniknout na různých úrovních pohybu léčiva v našem těle a důsledkem může být zesílení či zeslabení jeho účinků nebo účinek zcela rozdílný od známého mechanismu.

Planými neštovicemi je postižena většina dětské populace. Jedná se o vysoce nakažlivé onemocnění. Víte ale, jak účinně zmírnit jeho příznaky?

Ve studii vedenou vědci z University of Illinois a Columbia University of New York zjistili souvislost mezi stovkami léků na předpis a depresí.

S příliš hlasitými, a tudíž i nepříjemnými projevy svého břicha se rozhodně nemusíte smířit. Pokud nepomohou běžné rady, pak je žádoucí navštívit odborníka.

Reklama - Doplněk stravy

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace