Domů

 > Články

 > Ostatní

Jak se bránit proti koranoviru? Nezapomeňte na imunitu!


Dennodenně se setkáváme s informacemi, jak se můžeme bránit proti nákaze koranaviru – pravidelné mytí rukou, každodenní nošení roušky či užití dezinfekčních gelů. Nikdo však už tolik nemluví o imunitě, a přitom právě silná imunita je jedním z hlavních pomocníků v boji proti viru COVID-19.

Jak se bránit proti koranoviru? Nezapomeňte na imunitu!

Zaručený lék proti koronaviru COVID-19 zatím neexistuje. Pokud však budeme mít silnou imunitu, v momentě, kdy přijdeme do kontaktu koronaviry, je mnohem menší pravděpodobnost, že se nakazíme. Základní radou je jíst zvýšené množství ovoce a zeleniny, fresh džusy, kysané zelí apod. V dnešní době však můžeme pomoci organismu v přijímaní důležitých vitamínů i ve formě doplňků stravy.

Jaké vitamíny jsou důležité?

Vitamín C je základním z doporučených vitamínů, protože přispívá k normální funkci imunitního systému a také k ochraně buněk před oxidativním stresem. Doporučujeme užití takového doplňku stravy, který Vitamín C pozvolně uvolňuje v čase, čímž dochází k dlouhodobější ochraně organismu.

Vitamín D je další z vitamínů, který je pro správné fungování imunitního systému důležitý. Proto je jeho preventivní dostatek důležitý v boji s jakýmkoli virovým onemocněním. Zlepšení hladiny vitamínu D pak může pomoci snížit záněty v těle. Stejně jako u jiných vitamínů je však podstatné, aby člověk dodržoval celkově vyvážený jídelníček.

Ženšen obecně přispívá k normální hladině glukózy v krvi, přičemž dále podporuje fyzický výkon a pomáhá udržovat fyzické a duševní schopnosti. Taktéž je hojně užívaný jako prevence proti stresu či v případě rekonvalescence.

Omega 3 nenasycené mastné kyseliny si lidské tělo nemůže samo vytvořit, a přece jsou pro lidský organismus velice prospěšné. Proto je každý z nás musí přijímat v potravě. Hlavním zdrojem Omega 3 je rybí tuk či rostlinná strava jako lněné semínko, lněný olej či chia semínka. Normální příjem Omega 3 přispívá k udržení normálního stavu zraku, normální činnosti mozku a k normální činnosti srdce.

Probiotika jsou živé organizmy, které jsou pro náš organismus taktéž prospěšné. Pomáhají totiž při trávení a zpracování potravy, mají vliv na imunitu, jsou užitečné při srážení krve a zneškodňují patogenní bakterie.

Další možnosti zlepšení imunity

Předcházet nákazu coranovirem či jakýmkoliv dalším virovým onemocněním můžeme i dalšími způsoby. Mimo výše zmíněné vitamíny pak doporučujeme používat i antibakteriální ústní spreje, které vám zajistí důkladnou hygienu dutiny ústní, či vlhčené antibakteriální ubrousky, které jsou vhodné pro čištění obličeje i rukou.


Publikováno 20.3.2020Reklama - Doplněk stravy

Reklama - Doplněk stravy


Mohlo by vás zajímat

S příliš hlasitými, a tudíž i nepříjemnými projevy svého břicha se rozhodně nemusíte smířit. Pokud nepomohou běžné rady, pak je žádoucí navštívit odborníka.

Během chřipkové epidemie musíte být obezřetní a dbát zvýšenou pozornost na hygienu. Přinášíme Vám 7 věcí, na které byste si měli dát pozor a udržovat je čisté.

Věděli jste, že k lékům, které užíváte, často existují alternativy, které mají téměř totožné složení, ale stojí třeba jen polovinu? Poradíme vám, jak tyto léky najít.

Pod pojmem lékové interakce rozumíme důsledek vzájemného působení dvou a více léčiv. Tato interakce může vzniknout na různých úrovních pohybu léčiva v našem těle a důsledkem může být zesílení či zeslabení jeho účinků nebo účinek zcela rozdílný od známého mechanismu.

Dennodenně se setkáváme s informacemi, jak se můžeme bránit proti nákaze koranaviru – pravidelné mytí rukou, každodenní nošení roušky či užití dezinfekčních gelů. Nikdo však už tolik nemluví o imunitě, a přitom právě silná imunita je jedním z hlavních pomocníků v boji proti viru COVID-19.

Planými neštovicemi je postižena většina dětské populace. Jedná se o vysoce nakažlivé onemocnění. Víte ale, jak účinně zmírnit jeho příznaky?

Vypadávání vlasů zažívají nejenom muži, ale i ženy různých věkových skupin. Vyzkoušejte některé z osvědčených metod, jak vypadávání vlasů zabránit.

Současná situace kolem šíření koronaviru zasahuje do životů snad každého z nás. Počty nakažených neustále stoupají a vláda přijímá nová a nová opatření. Řada lidí se proto snaží vytvořit si zásoby léků. Stoupla poptávka zejména po lécích Paralen a Ibalgin. Ty jsou však často beznadějně vyprodané.

Reklama - Doplněk stravy

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace