Domů

 > Články

 > Ostatní

Jak se bránit proti koranoviru? Nezapomeňte na imunitu!


Dennodenně se setkáváme s informacemi, jak se můžeme bránit proti nákaze koranaviru – pravidelné mytí rukou, každodenní nošení roušky či užití dezinfekčních gelů. Nikdo však už tolik nemluví o imunitě, a přitom právě silná imunita je jedním z hlavních pomocníků v boji proti viru COVID-19.

Jak se bránit proti koranoviru? Nezapomeňte na imunitu!

Zaručený lék proti koronaviru COVID-19 zatím neexistuje. Pokud však budeme mít silnou imunitu, v momentě, kdy přijdeme do kontaktu koronaviry, je mnohem menší pravděpodobnost, že se nakazíme. Základní radou je jíst zvýšené množství ovoce a zeleniny, fresh džusy, kysané zelí apod. V dnešní době však můžeme pomoci organismu v přijímaní důležitých vitamínů i ve formě doplňků stravy.

Jaké vitamíny jsou důležité?

Vitamín C je základním z doporučených vitamínů, protože přispívá k normální funkci imunitního systému a také k ochraně buněk před oxidativním stresem. Doporučujeme užití takového doplňku stravy, který Vitamín C pozvolně uvolňuje v čase, čímž dochází k dlouhodobější ochraně organismu.

Vitamín D je další z vitamínů, který je pro správné fungování imunitního systému důležitý. Proto je jeho preventivní dostatek důležitý v boji s jakýmkoli virovým onemocněním. Zlepšení hladiny vitamínu D pak může pomoci snížit záněty v těle. Stejně jako u jiných vitamínů je však podstatné, aby člověk dodržoval celkově vyvážený jídelníček.

Ženšen obecně přispívá k normální hladině glukózy v krvi, přičemž dále podporuje fyzický výkon a pomáhá udržovat fyzické a duševní schopnosti. Taktéž je hojně užívaný jako prevence proti stresu či v případě rekonvalescence.

Omega 3 nenasycené mastné kyseliny si lidské tělo nemůže samo vytvořit, a přece jsou pro lidský organismus velice prospěšné. Proto je každý z nás musí přijímat v potravě. Hlavním zdrojem Omega 3 je rybí tuk či rostlinná strava jako lněné semínko, lněný olej či chia semínka. Normální příjem Omega 3 přispívá k udržení normálního stavu zraku, normální činnosti mozku a k normální činnosti srdce.

Probiotika jsou živé organizmy, které jsou pro náš organismus taktéž prospěšné. Pomáhají totiž při trávení a zpracování potravy, mají vliv na imunitu, jsou užitečné při srážení krve a zneškodňují patogenní bakterie.

Další možnosti zlepšení imunity

Předcházet nákazu coranovirem či jakýmkoliv dalším virovým onemocněním můžeme i dalšími způsoby. Mimo výše zmíněné vitamíny pak doporučujeme používat i antibakteriální ústní spreje, které vám zajistí důkladnou hygienu dutiny ústní, či vlhčené antibakteriální ubrousky, které jsou vhodné pro čištění obličeje i rukou.


Publikováno 20.3.2020Reklama - Doplněk stravy

Reklama - Doplněk stravy


Mohlo by vás zajímat

Dennodenně se setkáváme s informacemi, jak se můžeme bránit proti nákaze koranaviru – pravidelné mytí rukou, každodenní nošení roušky či užití dezinfekčních gelů. Nikdo však už tolik nemluví o imunitě, a přitom právě silná imunita je jedním z hlavních pomocníků v boji proti viru COVID-19.

Současná situace kolem šíření koronaviru zasahuje do životů snad každého z nás. Počty nakažených neustále stoupají a vláda přijímá nová a nová opatření. Řada lidí se proto snaží vytvořit si zásoby léků. Stoupla poptávka zejména po lécích Paralen a Ibalgin. Ty jsou však často beznadějně vyprodané.

Sauna je dnes hodně moderní vybavení rodinných domů a je vyhledávána mezi veřejností ve spojení s wellness službami. Zóna komfortu, kterou sauna bezesporu nabízí, je relaxací pro celou rodinu. Pokud přemýšlíte o domácí sauně, je třeba se nejdříve zamyslet nad tím, jaká saunová kamna do interiéru jsou vhodná. Saunová kamna jsou vlastně základem celého saunovacího procesu, bez nich by to byla jen dřevěná chaloupka bez oken.

Potraviny, které jíte, mohou mít vliv na zdraví vašich kostí. Existuje mnoho faktorů určující výskyt osteoporózy, ale vaše strava je to, co můžete ovlivnit.

Během chřipkové epidemie musíte být obezřetní a dbát zvýšenou pozornost na hygienu. Přinášíme Vám 7 věcí, na které byste si měli dát pozor a udržovat je čisté.

Věděli jste, že k lékům, které užíváte, často existují alternativy, které mají téměř totožné složení, ale stojí třeba jen polovinu? Poradíme vám, jak tyto léky najít.

Pod pojmem lékové interakce rozumíme důsledek vzájemného působení dvou a více léčiv. Tato interakce může vzniknout na různých úrovních pohybu léčiva v našem těle a důsledkem může být zesílení či zeslabení jeho účinků nebo účinek zcela rozdílný od známého mechanismu.

Ve studii vedenou vědci z University of Illinois a Columbia University of New York zjistili souvislost mezi stovkami léků na předpis a depresí.

Reklama - Doplněk stravy

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace