Domů

 > Články

 > Trávení

Je vaše břicho příliš hlasité? Tak ho utište


S příliš hlasitými, a tudíž i nepříjemnými projevy svého břicha se rozhodně nemusíte smířit. Pokud nepomohou běžné rady, pak je žádoucí navštívit odborníka.

Je vaše břicho příliš hlasité? Tak ho utište

Přítomnost vnitřních orgánů svého těla si většinou ani neuvědomujeme. Ale pouze do chvíle, kdy nám nějakým způsobem dají svou existenci najevo. U žaludku to může být nejen projev nepříjemný, ale také tak trochu trapný. Stačí si představit, že se váš žaludek ozve během pracovního pohovoru. I přesto, že je to naprosto normální, je to jistě nepříjemné.

Pozitivní zprávou je, že se dají tyto projevy v mnoha případech docela dobře omezit.

Nejprve je potřeba najít příčinu

Pokud nemáte žádné zdravotní obtíže, postačí pár dobře míněných rad. Rozhodně se nevyplatí při jídle spěchat. Je také dobré rozdělit si denní příjem potravy na menší dávky a jíst pomalu. Při pití vynechte brčko, které může způsobit zbytečné spolknutí většího množství vzduchu.

  • Někdy ale mohou být příčinou potíží s příliš hlasitým břichem samotné potraviny.
  • Především ty, které obsahují uhlohydráty.

V tomto případě stačí vypozorovat, po kterém jídle k nepříjemným projevům dochází.

Možná příčina:

  • mléko a mléčné výrobky (nesnášenlivost laktózy).
  • obilné bílkoviny (lepek).
  • některé druhy ovoce nebo zeleniny, luštěniny.
  • celozrnné výrobky s vysokým obsahem vlákniny.

Řešení se najde i v případě, že se prostě najíst nemůžete

Jsou situace, které nám brání zaplnit žaludek natolik, aby se hlasitým projevem nedožadoval potravy v nevhodný okamžik. Nechutenství můžeme pociťovat především ve stresových situacích. Například před důležitým pracovním jednáním.

  • V tom případě můžete žaludek tak trochu „obalamutit“.
  • Postačí pomalé usrkávání ze sklenice vody (žaludek se naplní a bude po nezbytnou dobu potichu).

Rady nepomohly? Oslovte odborníka

Někdy ale běžné rady nepomáhají a pak je zapotřebí navštívit odborníka, aby vyloučil závažnější příčiny. Ten provede vyšetření na stav žaludeční kyseliny, vyšetření trávicích enzymů nebo sekrece žluči, dysbiózu (nerovnováha mikroorganismů ve střevech), střevní hyperprůchodnost (netěsnost).

  • Pomůže také odhalit problematické potraviny.

Zdroj: https://www.netdoctor.co.uk/conditions/digestive-health/a28773316/stomach-rumbling/


Publikováno 9.9.2019Reklama - Doplněk stravy

Reklama - Doplněk stravy


Mohlo by vás zajímat

Planými neštovicemi je postižena většina dětské populace. Jedná se o vysoce nakažlivé onemocnění. Víte ale, jak účinně zmírnit jeho příznaky?

Ve studii vedenou vědci z University of Illinois a Columbia University of New York zjistili souvislost mezi stovkami léků na předpis a depresí.

Vypadávání vlasů zažívají nejenom muži, ale i ženy různých věkových skupin. Vyzkoušejte některé z osvědčených metod, jak vypadávání vlasů zabránit.

Dennodenně se setkáváme s informacemi, jak se můžeme bránit proti nákaze koranaviru – pravidelné mytí rukou, každodenní nošení roušky či užití dezinfekčních gelů. Nikdo však už tolik nemluví o imunitě, a přitom právě silná imunita je jedním z hlavních pomocníků v boji proti viru COVID-19.

S příliš hlasitými, a tudíž i nepříjemnými projevy svého břicha se rozhodně nemusíte smířit. Pokud nepomohou běžné rady, pak je žádoucí navštívit odborníka.

Současná situace kolem šíření koronaviru zasahuje do životů snad každého z nás. Počty nakažených neustále stoupají a vláda přijímá nová a nová opatření. Řada lidí se proto snaží vytvořit si zásoby léků. Stoupla poptávka zejména po lécích Paralen a Ibalgin. Ty jsou však často beznadějně vyprodané.

Během chřipkové epidemie musíte být obezřetní a dbát zvýšenou pozornost na hygienu. Přinášíme Vám 7 věcí, na které byste si měli dát pozor a udržovat je čisté.

Pod pojmem lékové interakce rozumíme důsledek vzájemného působení dvou a více léčiv. Tato interakce může vzniknout na různých úrovních pohybu léčiva v našem těle a důsledkem může být zesílení či zeslabení jeho účinků nebo účinek zcela rozdílný od známého mechanismu.

Reklama - Doplněk stravy

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace