Domů

 > Články

 > Ostatní

Nemůžete sehnat Paralen či Ibalgin? Poradíme vám


Současná situace kolem šíření koronaviru zasahuje do životů snad každého z nás. Počty nakažených neustále stoupají a vláda přijímá nová a nová opatření. Řada lidí se proto snaží vytvořit si zásoby léků. Stoupla poptávka zejména po lécích Paralen a Ibalgin. Ty jsou však často beznadějně vyprodané.

Nemůžete sehnat Paralen či Ibalgin? Poradíme vám

Epidemie koronaviru a poptávka po lécích

Do doby, než ČR zachvátila infekce viru Covid-19 jsme byli zvyklí na to, že běžné léky byly v lékárnách k dostání takřka pořád. To se však s nástupem koronaviru rychle změnilo a české lékárny často hlásí vyprodané sklady. Kromě rušení kulturních akcí a přerušení provozu škol dochází také k omezení provozní doby některých obchodů. Řada lidí se proto snaží udělat si zásoby potravin a v poslední době také léků. Největší problémy jsou zejména s léky Paralen a Ibalgin, které jsou v největších českých lékárnách Pilulka.cz, Lékárna.cz, Dr.Max, Benu a DocSimon.cz často beznadějně vyprodány.

Co dělat, když je můj lék vyprodaný?

Pokud nemůžete váš lék nalézt, je možné se poohlédnout po nějaké méně známé alternativě. Například účinná látka Paralenu je paracetamolum, na té je však založena i celá řada dalších léků. Pomocí HledejLéky.cz můžete tyto alternativy jednoduše najít. Stačí si vyhledat lék, který vás zajímá a na jeho stránce kliknout na tlačítko „Najít alternativy“. Následně se vám zobrazí i léky, které jsou mu podobné. Vyhledávání je založené zejména na účinných látkách, formě apod. U každé alternativy, také naleznete informaci o tom, v čem se od původního léku liší. Některá alternativa může mít stejné složení účinných látek, jiná se bude lišit třeba velikostí, nebo množstvím účinné látky.

Je třeba myslet na to, že přestože má některá alternativa stejné složení účinných látek, nemusí to znamenat, že bude mít naprosto stejné účinky jako původní lék. Je proto nezbytné prostudovat příbalový leták nebo se poradit s lékárníkem. Může se také stát, že budou vyprodané i alternativy, ale je možné to alespoň vyzkoušet.

Další informace o tom, jak si vyhledat vhodnou alternativu léku naleznete zde.


Publikováno 21.3.2020Reklama - Doplněk stravy

Reklama - Doplněk stravy


Mohlo by vás zajímat

Dennodenně se setkáváme s informacemi, jak se můžeme bránit proti nákaze koranaviru – pravidelné mytí rukou, každodenní nošení roušky či užití dezinfekčních gelů. Nikdo však už tolik nemluví o imunitě, a přitom právě silná imunita je jedním z hlavních pomocníků v boji proti viru COVID-19.

S příliš hlasitými, a tudíž i nepříjemnými projevy svého břicha se rozhodně nemusíte smířit. Pokud nepomohou běžné rady, pak je žádoucí navštívit odborníka.

Současná situace kolem šíření koronaviru zasahuje do životů snad každého z nás. Počty nakažených neustále stoupají a vláda přijímá nová a nová opatření. Řada lidí se proto snaží vytvořit si zásoby léků. Stoupla poptávka zejména po lécích Paralen a Ibalgin. Ty jsou však často beznadějně vyprodané.

Ve studii vedenou vědci z University of Illinois a Columbia University of New York zjistili souvislost mezi stovkami léků na předpis a depresí.

Věděli jste, že k lékům, které užíváte, často existují alternativy, které mají téměř totožné složení, ale stojí třeba jen polovinu? Poradíme vám, jak tyto léky najít.

Sauna je dnes hodně moderní vybavení rodinných domů a je vyhledávána mezi veřejností ve spojení s wellness službami. Zóna komfortu, kterou sauna bezesporu nabízí, je relaxací pro celou rodinu. Pokud přemýšlíte o domácí sauně, je třeba se nejdříve zamyslet nad tím, jaká saunová kamna do interiéru jsou vhodná. Saunová kamna jsou vlastně základem celého saunovacího procesu, bez nich by to byla jen dřevěná chaloupka bez oken.

Potraviny, které jíte, mohou mít vliv na zdraví vašich kostí. Existuje mnoho faktorů určující výskyt osteoporózy, ale vaše strava je to, co můžete ovlivnit.

Planými neštovicemi je postižena většina dětské populace. Jedná se o vysoce nakažlivé onemocnění. Víte ale, jak účinně zmírnit jeho příznaky?

Reklama - Doplněk stravy

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace