Domů

 > Články

 > Péče o vzhled

Vypadávají vám vlasy? Zkuste tyto osvědčené metody


Vypadávání vlasů zažívají nejenom muži, ale i ženy různých věkových skupin. Vyzkoušejte některé z osvědčených metod, jak vypadávání vlasů zabránit.

Vypadávají vám vlasy? Zkuste tyto osvědčené metody

Meditace a cvičení

Stresujete se? Stresujete se často? Pokud opětovaně pociťujete vypadávání vlasů, možná je čas podniknout kroky proti nadměrnému stresu. Stres totiž staví vlasové folikuly do klidové fáze, takže vlasy dále nerostou. Úzkost také zaplavuje tělo hormonem zvaný kortizol, který způsobuje kolísání hladiny dalších hormonů, které mimo jiné mohou urychlit plešatící proces.

Je vědecky dokázáno, že meditace mohou pomoci zlepšit úroveň úzkosti a stresu. Navíc je zdarma a trvá jen několik minut denně.

Pokud upřednostňujete více fyzicky náročný způsob zmírnění stresu ve vašem těle, cvičení je pro vás to pravé. Lidé s vyšší výkonností a kardiorespirační zdatností uvolňují o 42 % méně kortizolu během dne než ti, kteří nejsou fit.

Minoxidil

Účinná látka minoxidil obsažená v různých léčivých přípravcích vám nepomůže zastavit vypadávání vlasů, ale pomůže udržet to, co zbylo. Zvyšuje průtok krve a dodává vlasovým folikulům více kyslíku a živin.

Laserová terapie

Laserová terapie využívá nízko-úrovňové laserové světlo pro hustší a zdravější vlasy. Léčba zpravidla trvá několik týdnů. Jednou z možností je navštívit specializovanou kliniku, kde vám odborníci poradí a připraví vám individuální plán léčby. Pro ty, kteří upřednostňují léčbu v klidu domova je zde možnost pořízení přenosného laserového přístroje, který funguje na podobném principu. Jeho ceny začínají na jednotkách tisíc korun.

Šampón proti vypadávání vlasů

Pro ty, kteří nechtějí investovat tolik peněz, je zde specializovaný šampón proti vypadávaní vlasů. Na trhu je nespočet různých alternativ. Je jen na vás, kterou si vyberete.

Vitamin D

Některé případy vypadávání vlasů jsou spojeny s nízkou hladinou vitamínu D, který pomáhá vlasy obnovit ve fázi růstu. Vitamín D můžete zahrnout do svého jídelníčku v podobě potravin, jako je losos, tuňák, mléko nebo pomerančový džus.

Léčba lokálními kortikosteroidy

Někdy je ztráta vlasů způsobena zánětem z důvodu autoimunitní poruchy. V těchto případech mohou být kortikosteroidy podávány přímo do pokožky, což může pomoci k zabránění zánětu. Léčba se podává přibližně jednou za měsíc a pomáhá stimulovat růst nových vlasů.

Upravte svou dietu

U některých lidí, kteří přešli na čistě rostlinnou stravu, může být příčinou ztenčování vlasů nedostatek železa. Je to proto, že typ železa, který se nachází v živočišných produktech, jako jsou například vejce nebo krevety, se lépe absorbuje v našem těle. Obecně platí, že jakmile se obnoví hladina železa v těla, hustota vašich vlasů se vrátí na původní množství. To ale může trvat i několik měsíců.

Zdroj: https://www.menshealth.com/health/a19519770/stopping-hair-loss/


Publikováno 1.7.2019Reklama - Doplněk stravy

Reklama - Doplněk stravy


Mohlo by vás zajímat

Sauna je dnes hodně moderní vybavení rodinných domů a je vyhledávána mezi veřejností ve spojení s wellness službami. Zóna komfortu, kterou sauna bezesporu nabízí, je relaxací pro celou rodinu. Pokud přemýšlíte o domácí sauně, je třeba se nejdříve zamyslet nad tím, jaká saunová kamna do interiéru jsou vhodná. Saunová kamna jsou vlastně základem celého saunovacího procesu, bez nich by to byla jen dřevěná chaloupka bez oken.

Věděli jste, že k lékům, které užíváte, často existují alternativy, které mají téměř totožné složení, ale stojí třeba jen polovinu? Poradíme vám, jak tyto léky najít.

Potraviny, které jíte, mohou mít vliv na zdraví vašich kostí. Existuje mnoho faktorů určující výskyt osteoporózy, ale vaše strava je to, co můžete ovlivnit.

Dennodenně se setkáváme s informacemi, jak se můžeme bránit proti nákaze koranaviru – pravidelné mytí rukou, každodenní nošení roušky či užití dezinfekčních gelů. Nikdo však už tolik nemluví o imunitě, a přitom právě silná imunita je jedním z hlavních pomocníků v boji proti viru COVID-19.

Během chřipkové epidemie musíte být obezřetní a dbát zvýšenou pozornost na hygienu. Přinášíme Vám 7 věcí, na které byste si měli dát pozor a udržovat je čisté.

Současná situace kolem šíření koronaviru zasahuje do životů snad každého z nás. Počty nakažených neustále stoupají a vláda přijímá nová a nová opatření. Řada lidí se proto snaží vytvořit si zásoby léků. Stoupla poptávka zejména po lécích Paralen a Ibalgin. Ty jsou však často beznadějně vyprodané.

Planými neštovicemi je postižena většina dětské populace. Jedná se o vysoce nakažlivé onemocnění. Víte ale, jak účinně zmírnit jeho příznaky?

S příliš hlasitými, a tudíž i nepříjemnými projevy svého břicha se rozhodně nemusíte smířit. Pokud nepomohou běžné rady, pak je žádoucí navštívit odborníka.

Reklama - Doplněk stravy

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace